Фіолетова кукурудза стала новинкою для аграріїв. Хоча сорт ще проходить дослідження, але він вже у всіх на слуху і наробив шуму серед агаріїв. Вчені штату Іллінойс та Університету Чжецзян в Китаї довели, що складні фітохімічні речовини в різних нових штамів фіолетової та червоної кукурудзи можуть зменшити запалення і поліпшити чутливість до інсуліну. Така кукурудза корисна людям які мають діабет. А дослідження на гризунах показали, що гризуни, які їли фіолетову кукурудзу не мали ожиріння і почувалися краще ніж ті, що їли звичайний корм.

Дослідження тривають але що приємно, на Вінниччині є місцевий селекціонер Михайло Нагорняк, який ще в 2015 році розпочав роботу по виведенню фіолетової солодкої кукурудзи із покращеними смаковими властивостями.

 
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі - 34 кг на рік
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі — 34 кг на рік

— Розкажіть, як вам прийшла така ідея, чому саме фіолетова кукурудза?

-З товаришем вирощували солодку кукурудзу, тому почав цікавитися її різновидами. І виявив, що лікувальна фіолетово-червона кукурудза, майже вся зернова, тому варити її треба 2 години, а овочевих сортів, щоб готувати до 10 хв. дуже мало. Тому, консультуючись із науковцями із Вінницького національного аграрного університету та спеціалістами компанії Мнагор поставив за мету, створити абсолютно новий український продукт — солодку, смачну і корисну фіолетову кукурудзу.

А в 2017 році світову наукову спільноту потрясла новина, що фіолетово-синя кукурудза, лікує від діабету 2-го типу та інших хвороб. ЇЇ унікальні лікувальні властивості ще вивчаються, але що цікаво у Європейських виробників таких сортів немає, тому ми можемо уже в 2023 році, після проходження усіх сертифікацій, постачати продукцію до ЄС.

— Головна проблема вітчизняної аграрної справи — сировинне виробництво. Ви плануєте робити готовий продукт?

— Виведення на Вінниччині нового виду, фіолетову солодку кукурудзу у взаємодії із науковими та переробними підприємствами матиме колосальне соціальне значення.

 
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі - 34 кг на рік
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі — 34 кг на рік

— Як плануєте оздоровити українців завдяки виведеному новому сорту? Ставите якусь мету для себе?

— Плануємо постачати фіолетову солодку кукурудзу до дитячих садочків та шкіл-інтернатів із профілактичною лікувальною метою як соціальна програма, в розмірі 15 тис. качанів з 1 га, на суму 75 тис. грн., але для наших дітей та держави готовий це робити безкоштовно.

 
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі - 34 кг на рік
За даними вчених потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі — 34 кг на рік

-Який соціальний ефект дане наукове відкритя матиме для українського села?

— Селекція нового унікального сорту та виробництво його насіння матиме гарний експортний потенціал та відразу призведе до створення робочих місць. А можливість в приватних господарствах виробляти та в подальшому переробляти (заморожувати) продукцію матиме колосальний соціальний ефект, гарантований збут продукції, вирощеної на власному городі.

За даними науковців потреба дорослої людини в цукровій кукурудзі — 34 кг на рік. Фіолетова кукурудза унікальна лікарська овочева рослина для дієтичного харчування, рекомендована при запорах, хворобі печінки, захворюваннях серцево-судинної системи та завдяки новітнім дослідженням — діабету 2-го типу.